Çanak Anten Kurulumu Ankara

Çanak Anten Kurulumu Ankara

Çanak Anten Kurulumu, çanak anten montajı, çanak anten kurulum

Herhangi bir çanak anten kurulumu Ankara için yapmannız gerekenler nelerdir. O halde basit noktalarla başlayalım:
1- Uydu anteninizi kurmak için en iyi yeri belirleyin (eğer ilk kez kuruyorsanız). Burada en iyi konum, uydu anteni için açık bir gökyüzü görünümü anlamına gelir, herhangi bir ağaç veya çevre yapı olmamalıdır. Çanağın her yöne dönebildiğinden emin olun.
2- Çanak Anten Kurulumu için anteninizi sabitledikten veya monte ettikten sonra, LNB’yi kurun ve çanak anteninizi kendiniz tamir etmeyi veya hizalamayı düşünüyorsanız, aşağıdaki problem giderme adımlarını takip edebilirsiniz. Bu durumda %95 sinyal alabilirsiniz ancak kalan %5 teknik bilgi eksikliğinden dolayı alamayabilirsiniz. Çanak anten kurulumu Ankara için firmamızı arayabilirsiniz.
Öyleyse çanak anteninizi düzeltmeye başlayalım:

Kendi kendine kurulum (Çanak anten kurulumu ) için gerekli araçlar: 1 – Uydu dB metre veya Uydu Bulucu
2 – Yan Keski
3 – Tornavida
4 – 11 Numaradan 13 Numaraya kadar anahtar 5 – Matkap
Uydu dB metreniz veya Uydu bulucunuz yoksa?
Bilgi butonuna basarak uydu cihazının sinyal bilgi çubuğunu kullanabilirsiniz. Tüm ücretsiz yayın yapan uydu alıcı kutularının uzaktan kumandasında bir bilgi düğmesi bulunur. Sinyalleri kontrol etmek için tv den uzak iseniz , çanak anten hizalaması sırasında TV sesini dinleyebilmeniz için TV’nizin sesini yüksek yapın.O halde basit noktalarla başlayalım:
1- Uydu anteninizi kurmak için en iyi yeri belirleyin (eğer ilk kez kuruyorsanız). Burada en iyi konum, uydu anteni için açık bir gökyüzü görünümü anlamına gelir, herhangi bir ağaç veya çevre yapı olmamalıdır. Çanak antenin her yöne dönebildiğinden emin olun.
2- Uydu anteninizi sabitledikten veya monte ettikten sonra, LNB’yi kurun
3 – Evimizde birinden televizyonu açmasını isteyiniz ve sinyal durumunu kontrol etmek için kumandadan “info” tuşuna basınız. Şimdi sinyal miktarına ve sinyal gücüne sahip bir bilgi çubuğu göreceksiniz.
4- Bilgi butonunuz yoksa veya sinyal durumunu göremiyorsanız çanak anten kurulumu için edk uydu servisini aramanız bu fonksiyona erişmenize yardımcı olacaktır.
5- Şimdi çanak anteni yavaş yavaş çevirin ve tv’nin yanındaki kişiden görüntünün kalitesi hakkında geri bildirim alın. Görüntü kalitesi kabul edilebilir seviyeye geldiğinde çanağı yerinde bırakın ve alet yardımıyla vidaları sıkın.

Yorumlar kapalı.
Hemen Arayın