Uydu Arıza Ankara

Uydu Arıza Ankara

Uydu Kurulum, Uydu Arıza

Uydu Arıza Ankara tespiti ve giderilmesi için yapmanız gerekenleri şöyle açıklayabiliriz.

Uydu alıcı kutunuz uydu sinyalini kaybetmeye devam ederse, bir çanak teknisyeni çağırmadan evde çözebilmemiz için inceleyeceğimiz ve sorunu anlayacağımız birkaç faktör olabilir.

Uydu sinyal alma sorunu birçok şeyden kaynaklanabilir, bu yüzden bu makaleyi dikkatlice okumalısınız. Video veya ses varsa TV kanalınız donarsa, aşağıdakiler gibi birçok şey olabilir.
Arızalı uydu alıcısı
Uydu alıcınızda bir sorun olabilir. Ama önce, kötü kurulumu, LNB uyumunu, hava durumunu ve kutunuza manuel olarak yazılmış yanlış uydu frekansını kontrol etmelisiniz.

Eğer decorde frekansın doğru olduğunu düşünüyorsanız. Uydu anten kablosunun bağlı olup olmadığını kontrol edelim. Sonra aynı soruna neden olabilecek diğer şeyleri kontrol edeceğiz.

LNB PARÇALARI

LNB’nin çanak antenine uygun şekilde takılıp takılmadığını kontrol etmeniz gerekir. RG6 konnektörünü kontrol edin, açıp kontrol edip tekrar sıkabilirsiniz. Hala TV sinyali alamıyorsanız, LNB’nizi 1 derecelik (yaklaşık 1-2 cm) sola veya sağa hareket ettirmeyi deneyebilir ve TV sinyalinizi kontrol edebilirsiniz . İyileşti İse sorun yok, yoksa diğer tarafı araştıracağız.

Çanak Anten – Anten Kurulumu – Uydu Arıza Ankara


Çanak anten kurulumunuzun sağlam olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Örneğin, televizyonunuz ile çanak anten arasındaki tüm kablolar güvenli bir şekilde bağlanmıştır ve hiçbiri hasar görmemiş olması önemlidir.

Çanak anteninizin, dijital TV anteninizin veya kablonuzun arızalı olduğunu düşünüyorsanız, edk uydu servisinden yardım almalısınız.

Başka sebepler de olabilir. Bu sebeple hangisini araştıracağız.

Hava
Hava, atmosferik yüksek basınç nedeniyle televizyon sinyallerini etkileyebilir ve tek çözüm havanın değişmesini beklemektir, bu süre zarfında uydu alıcısını yeniden başlatmamalısınız.
Ağaç
Yağışlı mevsimlerde, sis nemle kaplanır, bu nedenle tüm ağaçlar bu sinyaller üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Ağaçlar rüzgarlı havalarda sallandıkça perdeleme etkisi değişir ve alım kalitesinin dalgalanmasına neden olur.

Hasarlı kablo
Bazen harici kablolara su sızabilir ve sinyallerin alınmasında sorunlara neden olabilir. Bunu kontrol etmelisiniz.

Manuel Yeniden Ayarlama
Manuel yeniden ayarlama, otomatik yeniden ayarlamadan daha etkilidir çünkü televizyonunuzu yalnızca anteninizin gösterdiği vericiye ayarlar veya çanak anteni uydunun ayarlandığı frekansa çevirerek sinyal kalitesinin tam durumunu bileceksiniz.

8- Eğer bunlara rağmen uydu arızanızı gideremediyseniz edk uydu servisi firmamızdan Ankara için teknik destek isteyebilirsiniz.

Yorumlar kapalı.
Hemen Arayın